Rikemanspågarna

Igår hände detta. Två fett rika pågar. Vi fick alla pengar från våra Farfar & Mormor & våra döda Farmor. Morfar har sålt olämpliga saker i tio år. Sen tog SWAT & FBI Morfar till sitt högkvarter. Sen tog I S han till den senaste modellen av elektriska stolen i Sin högkvarter. Men när dom satt på elstolen och morfar satt i den. Då sköt dom han samtidig för han skulle försvinna ordentligt. Över till Samuel och Ville de var så pass rika att dom planerar att köpa mars var utomjordingarna. Sen ska dom köpa en rymdraket åt sina slavar så dom kan åka upp på mars och bygga ett super modernt hus på mars det ska vara ett stort hus! Sen kommer vi när huset är klart. 3 år senare. Huset är klart Samuel och Ville ska flytta in. Vi ska imorgon ha en öppningsharmoni för huset det är nytt alla som bor på Råå ska flytta in och se harmonin.

Nu är harmoni slut nu ska alla gå till sina rum. När Ville & Samuel skulle sova kom det utomjordingar och attackerade oss. Efter att de hade attackerat tog de allt vi hade sen åkte de till Råå. När de var framme tog dom över Råå. Alla som bodde i Helsingborg blev mycket rädda.          Så kom Samuel och Ville till undsättning för att bekämpa alla utomjordingar. För att dom skulle kunna utrota alla så använde de ett bekämpningsmedel som utomjordingarna dog av. Samuel och Ville tog allt i sit enorma rymdskepp!!!!!!!!! Då gick Ville och Samuel in i rymdskeppet laddade sinna vattenpistoler med bekämpningsmedel. Vi hoppade från rymdskeppet och landade på Råå. Då kom alla utomjordingarna till oss vi sprutade bekämpningsmedel 3 timmar senare Ville och Samuel var klara nu kunde alla kunna resa till Råå.

Ville och Samuel L, åk 4

 

Det här inlägget postades i Novelltävling 2016. Bokmärk permalänken.